Назив догађаја: Отворено предавање на Историјском институту Универзитета у Грацу
Датум одржавања: 18.10.2023. године
Место одржавања: Историјски институт, Грац, Аустрија
Организатори: Центар за проучавање југоисточне Европе, Историјски институт, Унверзитет у Грацу
Предавачи: др Александра Терзић
Тема предавања: „Heritage in between: exploring the heritage, memory and perceptions of Ottomans in Graz and Styria“

Др Александра Терзић боравила је на Историјском институту Универзитета у Грацу (Аустрија) у периоду од 25.септембра до 24. октобра 2023. године ради реализације научно-истраживачког пројекта и остваривања академске сарадње. Реализација пројекта омогућена је личним залагањем проф.др Харалда Хепнера. Том приликом одржала је и отворено предавање по позиву на енглеском језику, којем су присуствовали професори, студенти докторских студија, али и стручњаци из области културе, музеологије и туризма.