Евиденциони број пројекта:
Руководилац пројекта: др Милан Бурсаћ
Време трајања: до године
Покровитељи: Југоимпорт СДПР

Наручилац Пројекта је био „Југоимпорт СДПР“; Географски институт „Јован Цвијић“ САНУ је био носилац, а у реализацији су учествовали и Институт за економику пољопривреде, Београд (Програм развоја пољопривреде на подручју Сувоборског краја) и Завод за заштиту природе Србије, Београд (Студија заштите природе Сувоборског краја). Истраживањем је обухваћен простор са 28 насеља на територији општина Љиг, Мионица и Горњи Милановац. Анализирани су географски потенцијали (и ограничења) развоја са аспекта геоморфолошких, климатских, хидролошких, демографских карактеристика и карактеристика мреже насеља, досадашњег руралног развоја и аграрних обележја, туристичких карактеристика, те облежја просторно-привредне структуре на истраживаном простору. На основу ових анализа дати су предлози и сугестије за убрзанији, одрживи, интегрални развој Сувоборског краја, уз посебан акценат на правце даљег развоја насеља Коштуниће. Услед реорганизације наручиоца посла „Југоимпорт СДПР“ и недостатка финансијских средстава, овај пројекат није завршен. Резулатати истраживањима су публиковани у издањима неколико научно-стручних скупова.