Назив догађаја: Гостујућa предавања проф. Вуковића на Универзитету La Salle, Богота, Колумбија
Датум одржавања: 1.6.2022. до 30.6.2022. године
Место одржавања: Универзитет La Salle, Богота, Колумбија
Предавачи: Проф. др Дарко Вуковић

Др Дарко Вукоћ одржао је гостујућа предавања на Универзитету La Salle, Богота, Колумбија. У току посете, проф. Вуковић је одржао блок наставу мастер студентима овог Универзитета на предмету Digital Transformation in Fintech and Economy.

Циљ курса је разумевање дигиталне технологије и пословних модела који радикално мењају динамику конкуренције у свим индустријама. Курс истражује еволуирајући свет дигиталне економије и финансијских технологија, фокусирајући се на променљиву динамику узроковану конверзијом производа и услуга у дигитална добра, новим захтевима купаца и променом регулативе за управљање конкурентским пејзажом – дигиталном трансформацијом привреде. Студенти су научили концепте као што су дигиталне платформе и пословно-финансијски екосистеми, изложени растућем финтек пејзажу и овладали су новим алатима за успешно такмичење у иновацијама у дигиталној ери економије. Посебна оријентација курса била је фокусирана на ефикасност тржишта и метода смарт технологија.