Евиденциони број семинара: 644
Информација о акредитацији: Завод за унапређење образовања и васпитања
Датум одржавања: 01.01.2008. до 30.12.2014. године
Место одржавања: ГИ "Јован Цвијић" САНУ, Београд, Србија
Организатори: Географски институт "Јован Цвијић" САНУ
Руководилац семинара: Марко В. Милошевић
Програм семинара: natural_disasters_accredited_seminar.pdf

Програм стручног усавршавања запослених у образовању за школску 2012/2013. и 2013/2014. годину, акредитован од стане Завода за унапређење образовања и васпитања.

Циљна група: професори географије; професори разредне наставе

Трајање семинара: 16 часова – 2 дана

Семинар је одржан у више градова Србије, и то: 19 семинара у Београду, два у Краљеву, по један стручни семинар у Крушевцу, Нишу, Лесковцу, Ужицу, Чачку, Смедереву, Смедеревској Паланци, Новом Саду, Суботици и Кикинди.

Семинар „Елементарне непогоде и настава географије“ који реализује Географски институт „Јован Цвијић” САНУ, одржан је 28. и 29. маја у Смедереву. Успешна 22-га реализација семинара одржана је у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево. Други дан семинара отворио је господин Казуаки Камеда, аташе амбасаде Јапана и заменик шефа Мисије, који је на позив директора РЦ Смедерево био гост на семинару. Том приликом је на течном српском језику говорио о земљотресу и цунами таласу који је погодио североисточни део Јапана 11. марта 2011. године, као и о последицама тог догађа. Полазницима семинара обратио се и градоначелник Смедерева господин Предрег Умичевић.

Контакт особа: Милена Панић
телефон: 011/2636-594; факс: 011/2637-597; моб. тел.: 064/197-2993