Назив догађаја: Ноћ истраживача (2015)
Датум одржавања: 25.09.2015. године
Место одржавања: Шопинг центар "Делта Сити", Београд, Србија
Организатори: Институт за молекуларну генетику и генетичко инжењерство Универзитета у Београду

Географски институт учествовао је на манифестацији „Ноћ истраживача“, која је одржана 25. септембра 2015. године, од 16h до 23h, у Шопинг центру Delta City, Београд, Србија. Интерактивна поставка „Кружи, кружи и заокружи“, урађена је захваљујући техничкој подршци „BCS Professional“ d.o.o., a истраживачи Јасна Стојановић, Стефан Денда, Горица Станојевић, Александра Спалевић, Власта Кокотовић и Јелена Ћалић су у атријуму „Delta city-ja“ Малишанима-великанима причали причу о кружењу воде у природи.

Учесници: Јасна Стојановић, Стефан Денда, Горица Станојевић, Александра Спалевић, Власта Кокотовић и Јелена Ћалић