Назив догађаја: Прослава 35 година од оснивања НП Тара и промоција Лексикона НП Тара
Датум одржавања: 13.7.2016. до 13.7.2016. године
Место одржавања: Управна зграда НП Тара, Бајина Башта, Србија
Организатори: Јавно предузеће "Национални парк Тара"

На свечаности поводом обележавања дана предузећа „Национални парк Тара“, дана 13.7.2016. године у Бајиној Башти одржана је промоција њихових нових публикација, међу којима се нашао и Лексикон Националног парка Тара, у чијој изради је учествовао Географски институт „Јован Цвијић“ САНУ.

На свечаности поводом обележавања 35 година од оснивања јавног предузећа „Национални парк Тара“, дана 13.7.2016. године у Бајиној Башти одржана је промоција њихових нових публикација, међу којима се нашао и Лексикон Националног парка Тара, у чијој изради је учествовао Географски институт „Јован Цвијић“ САНУ. Свечаности је присуствовао и публикацију представио др Милан Радовановић, директор Географског института. Том приликом је Географском институту „Јован Цвијић“ САНУ уручена и захвалница за успешну дугогодишњу сарадњу.

Учесници: Милан Радовановић