Назив догађаја: Промоција петотомне едиције Лексикони националних паркова Србије
Датум одржавања: 20.6.2017. године
Место одржавања: Народна библиотека Србије, Београд, Србија
Организатори: Народна библиотека Србије и Службени гласник
Програм промоције: Leksikoni-nacionalnih-parkova-Srbije---pozivnica---20.-jun-12-sati.pdf

У уторак, 20. јуна 2017. године у Амфитеатру Народне библиотеке Србије представљена је петотомна едиција Лексикони националних паркова Србије (Ђердап, Копаоник, Тара, Фрушка гора и Шар-планина) у суиздању Службеног гласника, Географског института "Јован Цвијић" САНУ и јавних предузећа националних паркова Ђердап, Копаоник, Тара, Фрушка гора и Шар-планина. На промоцији ове едиције, у име уредника и сарадника из Географског института говорила је др Ана Милановић Пешић.

Едиција је дело 120 аутора текстова, 100 аутора фотографија, 27 уредника, 5 стручних редактора и већег броја сарадника. Главни уредници лексикона су били сарадници Географског института "Јован Цвијић" САНУ и то:
др Ана Милановић Пешић - Лексикон Националног парка Ђердап
мр Драгана Миљановић - Лексикон Националног парка Копаоник
др Милан Радовановић - Лексикон Националног парка Тара
мр Марко В. Милошевић - Лексикон Националног парка Фрушка Гора
мср Александра Спалевић - Лексикон Националног парка Шар-планина

Учесници: др Владимир Рогановић, уредник едиције; др Ана Милановић Пешић, уредник тома Ђердап; др Лидија Амиџић, стручни редактор; др Бранка Гугољ, историчар уметности