Назив догађаја: VII Сусрети организатора манифестација „Креирајмо будућност манифестација у Србији заједно“
Датум одржавања: 21. 2. 2014. године
Место одржавања: Привредна комора Србије, Београд, Србија
Организатори: Привредна комора Србије, Удружење за угоститељство и туризам - Групација за манифестациони туризам и редакција часописа „Водич кроз туристичке манифестације“
Предавачи: др Александра Терзић и др Жељко Бјељац
Тема предавања: Елементи нематеријалног културног наслеђа као део манифестационог туризма
Презентација са предавања: nasledje i manifestacije.ppt

Прочитајте више: http://www.topsrbija.com/

др Александра Терзић и др Жељко Бјељац одржали су стручно предавање на годишњим Сусретима организатора манифестација.

Сусрети организатора манифестација су јединствени стручни скуп који из године у годину окупља све већи број заинтересованих учесника, третира различите теме, организује дискусије по актуелним темама из области туризма, развија идеје, и ужива високу репутацију, како у земљи, тако и у региону. Највише интересовања изазвало је стручно предавање под називом “Јавне набавке”, које је имала Светлана Ражић из Управе за јавне набавке; предавање мр Маријете Лазор на тему “Креативна индустрија, сувенири и заштита ауторских права", као и предавање проф. др Снежане Штетић из Високе туристичке школе струковних студија Београд, која је говорила о ризицима у туризму, са посебним освртом на ризике у манифестационом туризму и како их спречити.
Др Александра Терзић, научни сарадник Географског института "Јован Цвијић" САНУ, говорила је о “Елементима нематеријалног културног наслеђа као дела манифестационог туризма”, наглашавајући да се значајан број оваквих манифестација организује у Србији.
У више наврата је констатовано да развој и значај манифестација у Србији није препознат на нивоу на ком би требало, али да су организатори ти који би требало да своје манифестације представе широј друштвеној заједници, и да се заједничким снагама, организовано, боре за бољи статус и доношење правила, тј. законске регулативе која недостаје у овом изузетно значајном и перспективном виду туризма.