Назив догађаја: Дани европске баштине (2017) - Предавања о природној и културној баштини националних паркова
Датум одржавања: 21.09.2017. до 28.09.2017. године
Место одржавања: Галерија „Карст“ у Музеју Јована Цвијића, Београд, Србија
Организатори: Музеј града Београда и Географски институт „Јован Цвијић“ САНУ
Предавачи: др Ана Милановић Пешић, мр Марко В. Милошевић, др Јелена Ћалић, мр Драгана Миљановић и мср Александра Спалевић
Програм: pozivnica-1_Dani evropske bastine.pdf

Поводом Дана европске баштине, у сарадњи Географског института „Јован Цвијић“ САНУ и Музеја града Београда одржана су предавања у Музеју Јована Цвијића, у Галерији „ Карст“.

У четвртак, 21. септембра 2017. године о природној и културној баштини националних паркова Ђердап и Фрушка Гора своје презентације имали су сарадници Института, мр Марко В. Милошевић, др Ана Милановић Пешић и др Јелена Ћалић. У четвртак, 28 септембра 2017. године о о природној и културној баштини националних паркова Тара, Копаоник и Шар-планина говориле су и сараднице Института, мр Драгана Миљановић и мср Александра Спалевић.